چاپ        ارسال به دوست

نشست دبيرخانه هاي فرعي گفت و گوهاي فرهنگي دردانشگاه ها و موسسات علمي

بررسی اقدامات دبیرخانه‌های گفت‌وگوهای فرهنگی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

 

اقدامات دبیرخانه‌های گفت‌وگوهای فرهنگی در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، پیش از ظهر امروز (31 شهریورماه) با حضور مدیران، معاونین و کارشناسان سازمان و دیگر نهادها در محل سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در ابتدای این نشست، ربانی، رییس مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی این سازمان در سخنانی، هدف از تأسیس دبیرخانه گفت‌وگوهای فرهنگی بین‌المللی را برنامه‌ریزی، سیاست گذاری، سازماندهی و مدیریت یکپارچه کلیه این گفت‌وگوهای فرهنگی دانست.

وی همچنین، «گفت‌وگوی فرهنگی؛ یک ضرورت و رویکردی نوین در دیپلماسی فرهنگی» را شعار دبیرخانه گفت‌وگوهای فرهنگی بین‌المللی مطرح کرد.

ربانی در ادامه، گفت‌وگوهای ایران و آفریقا، گفت‌وگوهای فرهنگی مجمع دانشگاهیان ایران و جهان عرب، گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و بالکان، دومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی زنان اندیشمند ایران و جهان عرب در تهران، سومین دور گفت‌وگوهای اندیشمندان ایران و جهان عرب در قم، نخستین گفت‌وگوهای ایران و روسیه، سومین دور گفت‌وگوهای ایران و افغانستان از جمله برنامه‌های پیش روی این دبیرخانه مرکزی برشمرد.

وی تأکید کرد: ادامه نشست‌های منطقه‌ای دوجانبه، اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و اروپا، ادامه تلاش‌های ساختاری، توسعه شبکه، اخذ مصوبه شورای عالی و ابلاغیه وزارت علوم، انتشار فصلنامه‌ها و فعال‌سازی سایت‌ها و اجرایی کردن توافقات از دیگر برنامه‌های سال 1399 این دبیرخانه است.

همچنین، حجت‌الاسلام ایمانی‌پور، دستیار ارشد رییس سازمان در سخنانی، به بیان اقدامات دبیرخانه‌های گفت‌وگوهای فرهنگی و آسیب‌شناسی و تدوین راهبردهای مناسب برای کاربردی شدن این گفت‌وگوها پرداخت.

در ادامه این مراسم، کارشناسان سازمان و دیگر نهادها به بیان نقطه نظرات خود پیرامون این نشست پرداختند.


١١:٣٨ - 1398/07/17    /    شماره : ٧٣٦٨٥٠    /    تعداد نمایش : ١٢٢٥خروج
Islamic Culture and Relations Organization

Read More

The Office of the Supreme Leader,

Read More

Iranian Cultural Heritage,

Read More

farabi cinema foundation

Read More